از خداوند می‌خواهم مرا از چنبره‌ای که گرفتار شده ام، بازگرداند!

امروز، بیش از دو سال و نیم از زمانی که من از روزنامه کیهان به خاطر انتشار مطلب «خودافشايي هوادار تز چندشوهری» شکایت کردم می گذرد. بالاخره بعد از این مدت طولانی، و بعد از هزار بار عقب افتادن، در جلسه دادگاه امروز کیهان به شکایت من هم رسیدگی شد. جالب اینجاست که در طول یک سال اول پس از اعلام شکایت، من دو بار به دادسرا احضار شدم  و در احضاریه نوشته بود: «جهت پیگیری شکایتتان از روزنامه کیهان» و هر دو بار، بازپرس پرونده از من خواست شکایتم را پس بگیرم! البته بعد از اینکه دو ساعت مرا پشت در شعبه اش معطل کرد و هیچ پاسخی به سئوال من مبنی بر اینکه چرا آقای شریعتمداری را به عنوان متهم احضار نمی کنید که جواب شکایت مرا بدهد و در عوض، مرا مدام به عنوان شاکی احضار می کنید و وادارم می کنید شکواییه خودم را برای بار دهم در برگه های بازپرسی بنویسم! به هر حال، روزنامه کیهان مدعی شده  بود که من، مدافع چند شوهری زنان هستم و همینطور، عامل براندازی هلندی. امروز، شریعتمداری در پاسخ اظهارات وکیل من، خانم مریم کیان ارثی، که این دو ادعا را کذب محض خوانده است، گفته که شادی صدر در مطلب خود با عنوان «تحلیلی فمینیستی بر مجازات سنگسار» که در مجله زنان چاپ شده، از چندشوهری زنان دفاع کرده است و باز هم به خود زحمت نداده که بگوید در کدام پاراگراف، کدام جمله و کدام عبارت، من گفته ام خوب است زنها چند شوهر داشته باشند! در مورد عامل هلندی ها بودن برای انقلاب مخملی هم، به مصاحبه من با رادیو زمانه استناد کرده و گفته شادی صدر خودش اعتراف کرده که موسسه ای را با پول هلندی ها راه انداخته است. منظور شریعتمداری، موسسه راهی است که در یکی از پستهای قبلی کمی درباره اش نوشته ام. این موسسه، با اطلاع وزارت کشور و وزارت خارجه ایران، از بنیاد هلندی هیوس که یک بنیاد غیردولتی است، کمک مالی می گرفت و اگر برادران اطلاعات آن را پلمب نمی کردند، به زودی می توانست به مدد کمکهای مردمی روی پای خود بایستد. کار «راهی»معلوم بود: ارائه خدمات حقوقی به زنان در معرض آسیب. حالا اگر این کار هم از نظر آقای شریعتمداری، در ردیف امور مربوط به انقلاب مخملی قرار می گیرد، لطفا اعلام شود.

راستش این داستانهای ما فعالان حقوق زنان، انقلاب مخملی و شریعتمداری، مرا یاد داستان مدرس و فرمانفرما می اندازد. در یکی دو مورد مدرس به «فرمانفرما» مطالبی گفته و انتقاد کرده بود. فرمانفرما بوسیله ی یکی از دوستان مدرس به او پیغام می دهد که «خواهش می کنم حضرت آیت الله انقدر پا روی دم من نگذارند.» مدرس هم جواب می دهد که به فرمانفرما بگویید: «حدود دم حضرت والا باید معلوم باشد زیرا من هر کجا پا می گذارم دم حضرت والاست!». حالا ما هم وارد هر حوزه کاری که می شویم، از نظر شریعتمداری و برادران می شود جزو مصادیق براندازی. گمانم کمی هم که بگذرد، جهاز درست کردن برای بچه یتیمها هم می شود مصداق انقلاب مخملی!

به هر حال، شریعتمداری در دادگاه، به قول صالح نیکبخت، زده به صحرای کربلا و از خداوند خواسته مرا از چنبره ای که در آن گرفتار شده ام بازگرداند. من اما توهمی ندارم که شریعتمداری و کیهان از چنبره ای که سالهاست در آنند و سعی می کنند همه ملت ایران را هم در آن بچپانند، برهد!

اصل مطلب «خود افشایی طرفدار تز چند شوهری!» به دلیل ناپدید شدن آرشیو سال 86 روزنامه کیهان قابل لینک دادن نیست اما بخشهایی از آن در متن شکواییه ام که دو سال و نیم پیش تسلیم شده و الان به طور کامل اینجا می گذارمش آمده است:

«رياست محترم دادسراي رسيدگي به تحلفات کارکنان دولت و رسانه ها
احتراما به استحضار مي رساند روزنامه کيهان در شماره مورخه چهارشنبه، 5 ارديبشهت 1386 در مطلبي با عنوان «خود افشايي هوادار تز چند شوهري»، که به پيوست ارائه مي شود، مطالبي را به اينجانب نسبت داده است که مصداق بارز توهين، افترا، هجو و اشاعه اکاذيب به شرح زير مي باشد:
1. روزنامه کيهان در بخشي از اين مطلب با اين جمله که: «شادي صدر، از طرفداران هوچي گري خياباني دختركان و پسركان كه در ماهنامه زنان از «چندشوهري زنان» حمايت مي كند…»، صراحتا طرفداري از «چندشوهري زنان» را به اينجانب نسبت مي دهد بدون آن که هيچ سند و دليلي براي چنين ادعاي کذبي ارائه کند و از اين طريق سعي دارد با بافتن رطب و يابس در افکار عمومي و به خصوص بدنه سنتي جامعه بدبيني ايجاد کند. اين جمله مصداق آشکار نشر اکاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي است و از آنجايي که چند شوهري زنان، در جامعه ما امري مذموم، موهن و ناپسنديده است، اسناد تبليغ آن به شخص، مصداق توهين نيز مي باشد. بخش ديگر اين جمله که طرفداري از «هوچي گري خياباني دخترکان و پسرکان» را به اينجانب نسبت مي دهد نيز ضمن اينکه فاقد معنا و مفهوم است، توهين آميز و مصداق «هجو» مي باشد.
2. در بخش ديگري از اين مطلب، روزنامه کيهان بنده را «عامل هلندي ها در ميان جنبش زنان براي راه اندازي انقلاب مخملي» خوانده است. چنين ادعاي کذبي که باز هم به روال پيشگفته هيچ سند و مدرکي براي اثبات آن ارائه نشده (و البته وجود ندارد که ارائه شود)، نسبت دادن عمل مجرمانه اقدام عليه امنيت ملي از طريق «راه اندازي انقلاب مخملي» به اينجانب و مصداق بارز افترا مي باشد.
با عنايت به موارد مذکور، ضمن اعلام شکايت خود مستندا به مواد 697، 698، 700 و 608 قانون مجازات اسلامي و ماده 30 قانون مطبوعات، درخواست تعقيب کيفري آقاي حسين شريعتمداري، مديرمسئول روزنامه کيهان را دارم.
با تشکر
شادي صدر
8 ارديبهشت 1386″
سایر مطالب مرتبط:

Advertisements
 1. #1 توسط hoda در فوریه 22, 2010 - 1:03 ق.ظ.

  Hi.I am refering to your argument about conspiracy theory in Iran and would like to have a 5 minute through email contact.My email address is hoda.mobasseri@gmail.com.It would be nice of you to give me your email address

 2. #2 توسط سبلسیبل در فوریه 22, 2010 - 10:23 ق.ظ.

  بسیبلسیبل

 3. #3 توسط ياسمن در فوریه 22, 2010 - 11:34 ق.ظ.

  سلام شادي عزيز
  اول از همه خوشحالم كه اينجا رو پيدا كردم …… دلتنگتان هستم و اميدوارم كه موفق باشيد
  ياسمن دادور

 4. #4 توسط دیالوگ سرخ در فوریه 22, 2010 - 5:32 ب.ظ.

  جالب بود

 5. #5 توسط کد خدا در فوریه 22, 2010 - 11:28 ب.ظ.

  Ey baba
  dele khosh siri chand?

 6. #6 توسط shabtaab در فوریه 23, 2010 - 3:14 ق.ظ.

 7. #7 توسط maziarworld در فوریه 23, 2010 - 7:55 ق.ظ.

  خانم صدر,

  گذشته از اینکه من با تفکر شما مشکل دارم و انسانها را از هم جدا نمی کنم, باید بگویم که دعوای شخصی شما چه ربطی دارد به حقوق انسانها؟ عذر می خواهم, من مرد و زن را از هم جدا نمی کنم و به همین دلیل از واژه ی انسانها به جای زنان استفاده می کنم.
  فرض بگیریم که کیهان به شما گفته باشد:
  شما طرفدار چند شوهری یا چند زنی هستید. حال اگر شما از کیهان شکایت کنید که شما چنین چیزی نگفته اید, برای حقوق بشر و انسانها در تلاشید؟
  خانم صدر عزیزم, انساها در زندانند و بسیاری هم در انتظار اعدام! آیا شما از کرامت انسانی چیزی شنیده اید؟ دلم برای انسانهای آن مرز و بو کباب است که انسانهایی اینچنین از طرف این غربیهای پول دوست که انسانهای جهان سوم را انسان نمی دانند, پشتیبانی می شوند تا آنان به تاراج خود ادامه دهند.
  خواب خرگوشی بس است. من میدانم شما بزرگترین و بهترین کارها را برای به اسطلاح حقوق زنان می کنید, اما تلاش شما چه فایده ای خواهد داشت اگر جگرگوشگان آنان که شما به اسطلاح از حقوقشان دفاع می کنید, در زندانها جان خود را فدای من و شما کنند!
  از شما خواهشمندم لطفا برای انسانها کار مفیدی انجام دهید. زن ومردی وجود ندارد, حال اگر یاد هر داستانی هم که افتاده باشید, ما همه انسانیم.
  سخن بسیار, وقت تنگ و دیواری قطور از خودخواهی در گردمان.
  همه شاد باشید.

 8. #8 توسط mojtaba در فوریه 23, 2010 - 5:06 ب.ظ.

  aghaye maziar damet garm. vaghean hagh ba shomast

 9. #9 توسط علي در فوریه 24, 2010 - 8:42 ق.ظ.

  به نظر من كامنت مازيار عجيب بود
  اين واقعيت رو نميشه ناديده گرفت كه تو جهان زنها در محروميتند نسبت به مردها و همين محدوديت و محروميت توجه ويزه اي ميطلبه . با ديدگاه شما اگه بخوايم منطبق شيم فعاليت حقوق كودكان رو هم بايد زير سوال ببريم و بگين انسان انسانه ديگه . خردسال و بزرگسال كشكه

 10. #10 توسط maziarworld در مارس 1, 2010 - 7:57 ق.ظ.

  دوست عزیزم, علی

  خیلی عذر می خواهم ولی تفکر شما عجیب است!

  اگر شما انسانهایی که در جهان از نظر شما در محرومیت هستند به عنوان زن بنگرید و نه انسانهایی هم سطح شما, مشکلات در آینده و حال ماندگارند. بله حق با شماست انسان انسانه دیگه و خردسال, بزرگسال, زن, مرد, سیاه پوست, … و سپید پوست كشكه.
  در ثانی مشکل بزرگ من با خانم صدر(البته در این نوشتار) و بعضی دیگر افراد, این است که گردگیری شخصی خود را مبارزه در راه دموکراسی و انسانها می نامند!
  تعجب شما باید در این زمینه باشد, که شما و مجتبی نظر می دهید اما نویسنده سکوت می کند.
  شاید خانم صدر جواب منطقی داشته باشد که ما نمی بینیم.

  http://maziarworld.wordpress.com

 11. #11 توسط گلناز در مارس 3, 2010 - 11:49 ق.ظ.

  اول این که کجا خانوم صدر گفته که شکایتش از کیهان دفاع از حقوق انسان هاست؟ چرا حرف های محکمه پسند و غیر واقع می زنید؟؟؟ دوم این که، تا وقتی که حقوق مرد و زن در جامعه یکسان نیست، معلوم است که بین زن و مرد فرق است؟….چرا می خواهید حرفی بزنید که فقط حرفی زده باشید؟؟

 12. #12 توسط maziarworld در مارس 4, 2010 - 8:15 ق.ظ.

  گلناز جان

  سخن بسیار, وقت تنگ و آخوند بسیار است.
  شما به حرفهای خود هم اعتقاد ندارید که همه را با علامت سوال نوشته اید, چه انتظاری از باقی دارید! در ثانی من نمی دانم شما کدام بلاگ را خوانده اید که چنین پاسخی داده اید, لطفا دوباره بخوانید و لینکها را هم در نوشته ها کلیک کنید و بخوانید.
  عزیز من, جان من, گلناز جان, وقتی انسانها کشتار می شوند این جنایت است که شما در کنفرانسی در غرب که دستور دهندگان کشتارگرانند, از دستگیری خانمی 18 ساله یا تجاوز به خانمی دیگر در زندان و … سخن سرایید یعنی جوانانی که تصادفا پسر شده اند که کشته شده اند و یا مورد تجاوز قرار و … گرفته اند انسان نیستند که سخنی از آنان برده نمی شود؟ این سوال بود.
  وقتی حقوق زن و مرد طبق گفته ی شما در جامعه ای مساوی نیست, باید به شخص یا مردی که منکر است اول بقبولانی که هر دو انسانید و فرقی با هم ندارید, که او بتواند تفکرشما را لمس کند. تا وقتی او این حقیقت را قبول ندارد, تفکرش آخوندیست و از زن ومرد و همجنس باز و کودک و … غیره سخن گفتن دیوانگی. آخوند بحد کافی موجود هست, من دیگر لزومی نمیبینم که شما یا خانم صدر هم در صف تفکری آنان شمشیر بزنید.

  http://maziarworld.wordpress.com

 13. #13 توسط lind.i در مارس 6, 2010 - 2:01 ب.ظ.

  با احترام، درباره شكايت خانم شادي صدر و اعتراض ايشان به خبر ويژه كيهان 5/2/86 با عنوان «خودافشايي هوادار تز چندشوهري» به استحضار مي رساند، خانم صدر از اين كه روزنامه كيهان در خبر ويژه مورد اشاره ايشان را «طرفدار تز چند شوهري زنان» و «عامل هلندي ها» در به اصطلاح «جنبش زنان» ناميده است، شاكي هستند و اين هر دو مشخصه را كه از نگاه كيهان، «واقعيت غيرقابل انكار» و از نگاه ايشان «اتهام موهوم» است، انكار مي كند.
  اينجانب اگرچه مايل است در اين زمينه شرح گسترده و فصل مفصلي را باز كنم تا انشاءالله عبرتي براي ديگران و عامل موثري در پيشگيري از فريب خوردگي امثال ايشان باشد ولي از آنجا كه خانم شادي صدر فقط از دو مورد فوق الذكر شكايت كرده است، به ناچار براي رعايت ضوابط دادگاه محترم، سخن خويش را به محدوده همان دو مورد محدود مي كنم. هر چند، بر اين باورم كه بازگو كردن مستند چرخه فريب خوردگي خانم «شادي صدر» نه فقط از به دام افتادن افراد ديگري كه در وضعيت مشابه ايشان هستند جلوگيري مي كند، بلكه بعيد نيست و اميد نيز هست كه خانم صدر هم به خود آيند و بيش از اين عمر گرانمايه خويش را با منافع دشمنان اسلام و مردم اين مرز و بوم كه به يقين دشمن ايشان نيز هستند، سودا نكنند، و اما درباره موارد ياد شده به استحضار مي رساند؛
  1- خانم شادي صدر در شكايت نامه خويش آورده است كه ؛كيهان صراحتا طرفداري از «چند شوهري زنان» را به ايشان نسبت داده است و ادعا كرده است، «بي آن كه هيچ سند و دليلي براي چنين ادعاي كذبي ارائه كند»!
  و اما، در اين باره نظر رياست محترم دادگاه و اعضاي گرامي هيئت منصفه را به مقاله اي با عنوان «تحليل فمنيستي مجازات سنگسار» در ماهنامه زنان شماره 141 به قلم خانم شادي صدر جلب مي كنم. و صدالبته قضاوت مطابق قانون بر عهده دادگاه محترم است. خانم صدر در بخشي از اين مقاله مي نويسد: «طبق قوانين ايران، مردان مي توانند تا چهار همسر دائم و تا بي نهايت همسر غيردائم داشته باشند. چنين حقي از يك سو اين آزادي عمل را به مردان مي دهد كه با شركاي جنسي متعدد رابطه داشته باشند و از سوي ديگر، صرف حق داشتن همسران متعدد، مردي را كه متهم به برقراري رابطه خارج از چارچوب ازدواج است، در پيشگاه نظام قضايي برآمده از فرهنگ، عملا از هيبت يك مجرم مهم به شكل فردي درمي آورد كه اشتباه كوچكش تنها اين بوده كه رابطه جنسي را كه حق او بوده شرعي نكرده است. ضمن اين كه همين موضوع امكان گريز وي را از مجازات با طرح اين ادعا كه صيغه اي خو انده شده فراهم مي آورد. اما زني كه با اين اتهام در پيشگاه قاضي قرار مي گيرد كه با وجود داشتن شوهر، با مرد ديگري رابطه جنسي داشته است، از نظر وي و از نظر فرهنگ حاكم بر جامعه، مرتكب يكي از مهمترين جرايم شده زيرا اصولا از حق داشتن همسران متعدد برخوردار نيست و كنترل بدن و سكسوآليته او بايد صرفا در اختيار يك مرد باشد. چين زني ناقض تمامي هنجارهاي حاكم بر جامعه است و بايد به شديدترين وجهي با او برخورد شود. ضمن اين كه هيچ گريزگاهي نيز براي او وجود ندارد. همچنين مناسبات تبعيض آميز حاكم و قدرت اقتصادي و روابط اجتماعي، كه معمولا نزد مردان بيش از زنان است، به مردان امكان برخورداري از حق دفاع و وكيل مناسب و دفاع متناسب را مي دهد، در حالي كه زني كه فاقد منابع اقتصادي و اجتماعي است، نمي تواند از حق خود براي داشتن وكيل يا برخورداري از دفاع متناسب استفاده كند. به اين ترتيب، مردسالاري و تبعيض مجموعه اي را به وجود مي آورند كه بر سكسوآليته زن بخصوص هنگامي كه در چارچوب ازدواج قرار مي گيرد كنترل حداكثري اعمال مي كند.»
  همانگونه كه ملاحظه مي فرمائيد، خانم شادي صدر در اين مقاله با صراحت- و نه تلويح- به نظام اسلامي و قوانين آن اعتراض مي كند كه چرا خانم ها حق برخورداري از چند شوهر را ندارند؟!
  متاسفانه برخي از فريب خوردگاني كه به دشمنان مردم وطن خويش مي پيوندند به علل متفاوت از جمله خودكم بيني و احيانا كمبودهاي علمي و شخصيتي، به بدترين شكل ممكن مورد سوءاستفاده قرار مي گيرند و نقشي بيشتر از يك پادوي دست چندم به آنها واگذار نمي شود كه نمونه فوق از جمله آنهاست. چرا كه چند شوهري زنان در تمامي جوامع بشري، حتي در بدوي ترين آنها نيز زشت و مشمئز كننده تلقي مي شود ولي ماهنامه زنان و نويسنده آن خانم شادي صدر براي ابراز مخالفت هاي ديكته شده دشمن حتي از حمايت اينگونه ناهنجاري هاي نفرت انگيز هم دريغ نمي ورزند.
  2- رياست محترم دادگاه و اعضاي گرانقدر هيئت منصفه! لطفاً در متن شكوائيه اي كه خانم شادي صدر عليه اينجانب تنظيم و به دادگاه ارائه كرده است دقت بفرمائيد. حمايت از چند شوهري خانم ها به گونه اي محسوس- و البته بي آن كه خود ايشان متوجه باشد- در اين شكوائيه نيز آمده است. خانم صدر در شكوائيه خود مي نويسد روزنامه كيهان: «صراحتاً طرفداري از چند شوهري زنان را به اينجانب نسبت مي دهد، بدون آن كه هيچ سند و دليلي براي چنين ادعاي كذبي ارائه كند و از اين طريق سعي دارد با بافتن رطب و يابس در افكار عمومي و به خصوص بدنه سنتي جامعه بدبيني ايجاد كند اين جمله مصداق آشكار نشر اكاذيب به قصد تشويش اذهان عمومي است و از آنجايي كه چند شوهري زنان در جامعه ما امري مذموم، موهن و ناپسند است اسناد تبليغ آن به شخص مصداق توهين نيز مي باشد بخش ديگر اين جمله كه طرفداري از «هوچيگري خياباني- دختركان و پسركان- » را به اينجانب نسبت مي دهد نيز ضمن اينكه فاقد معنا و مفهوم است، توهين آميز و مصداق «هجو» مي باشد.»
  ملاحظه مي فرمائيد كه خانم صدر تأكيد مي كند: «از آنجا كه چند شوهري زنان در جامعه ما امري مذموم، موهن و ناپسند است، اسناد تبليغ آن به شخص مصداق توهين نيز مي باشد» به بيان ديگر، از نگاه ايشان «چند شوهري زنان» في نفسه و به طور مطلق زشت و ناپسند نيست، بلكه فقط از آنجا كه در جامعه ما مذموم و ناپسند است! اسناد آن توهين تلقي مي شود و مثلاً اگر حمايت از چند شوهري زنان در يك جامعه ديگر به ايشان نسبت داده شود توهين آميز نخواهد بود!! البته خانم صدر توضيح نمي دهند كه در كداميك از جوامع بشري «چند شوهري زنان» مذموم و ناپسند و حتي مشمئز كننده و نفرت انگيز نيست!
  3- خانم شادي صدر در بخش ديگري از شكوائيه خود، به كيهان اعتراض كرده است كه چرا ايشان را عامل هلندي ها در ميان ]به اصطلاح[ جنبش زنان براي راه اندازي انقلاب مخملي خوانده است «كه در اين باره بايد از كم حافظه گي ايشان ابراز تأسف كنم، بي آن كه به ضرب المثل معروف «دروغگو كم حافظه است» استناد كرده باشم.»
  خانم شادي صدر به هر دليل و يا به هر علت فراموش كرده و يا خود را به فراموشي زده اند كه، اولاً، از امضاء كنندگان كمپين يك ميليون امضاء براي تغيير قوانين به قول خودشان تبعيض آميز زنان بوده است. البته اين كمپين برخلاف نام دهان پركن آن، و علي رغم تبليغات گسترده رسانه هاي ضدانقلاب و راديوهاي بيگانه، فقط موفق به كسب تعداد محدود و انگشت شماري از امضاي زنان شد. آنهم زناني كه اگر دادگاه اجازه دهد، سوابق سياه برخي از آنان را با اسناد مربوطه ارائه خواهم كرد. افرادي كه بي سوادي و سرخوردگي هاي شخصيتي ويژگي مشترك بسياري از آنان است. البته، متوليان كمپين بعد از آن كه دريافتند، كوه آنها موش زائيده است، ترجيح دادند كركره كمپين ياد شده را پايين بكشند و نمي دانم موفق شدند عرق شرم حاصل از اين رسوايي را نيز از چهره خود پاك كنند يا اساساً شرمي نداشتند كه عرق ساز باشد!
  4- خانم شادي صدر در شكوائيه خود آورده اند كه چرا روزنامه كيهان از ايشان به عنوان عامل هلندي ها در كمپين مورد اشاره ياد كرده است كه در اين زمينه نيز ضمن ابراز تأسف دوباره نسبت به كم حافظه گي مشاراليها، نظر خانم شادي صدر را به مصاحبه خود ايشان با راديو زمانه (دولت هلند) در تاريخ 10 ارديبهشت ماه 86 جلب مي كنم و اين توضيح را ضروري مي دانم كه چند سال قبل – براساس اسنادي كه به دادگاه محترم ارائه مي كنم- خانم اليزابت چني- دختر ديك چني معاون جرج بوش- با مأموريت ساماندهي و آموزش جريانات ضد انقلاب داخلي، دو دفتر جداگانه در «دوبي» و شهر لاهه هلند تأسيس مي كند و مطابق اسناد موجود، دولت هلند نيز بخشي از هزينه راه اندازي دفتر اليزابت چني در لاهه را برعهده مي گيرد. راديو «زمانه» با مديريت ظاهري خانم فرح كريمي از اعضاي سابق و لاحق سازمان منافقين، بخشي از فاز اجرايي اين پروژه است. گفتني است خانم فرح كريمي عضو شاخه نظامي سازمان منافقين بوده است كه درسال 63 از عراق به هلند اعزام شده و به اين كشور پناهنده مي شود.
  و اما، خانم شادي صدر در مصاحبه با اين راديو كه متن پرينت شده آن از سايت راديوي مزبور به محضر دادگاه ارائه خواهد شد و فايل صوتي آن نيز موجود است، درباره هزينه موسسه اي كه با عنوان «موسسه راهي» تاسيس كرده است توضيح مي دهد خانم شادي صدر در پاسخ به اين سؤ ال راديو زمانه كه «با كمك چه منابعي اين موسسه اداره مي شود»؟ مي گويد؛ «عمده تامين كننده مالي موسسه راهي، بنياد هلندي «هيفوس» است كه فكر مي كنم در بيش از 40 كشور دنيا دارد كار مي كند و يكي از سازمان هاي تامين كننده مالي موسسه راهي بوده است.»
  آقاي رئيس دادگاه! با وجود اين اعتراف صريح خانم شادي صدر آيا نبايد از كم حافظه گي ايشان متاسف بود؟! چه سندي مستحكم تر از اعتراف صريح خود ايشان مبني بر وابستگي به دولت هلند؟ البته خانم شادي صدر در اين مصاحبه از «هيفوس» به عنوان يكي از سازمان هاي تامين كننده منابع مالي خود ياد مي كند و ظاهرا خجالت كشيده اند از برخي موسسات آمريكايي و صهيونيستي نام ببرند!
  5- و اما، درباره اين كه چرا كيهان به اين خبر پرداخته است بايد به خانم شادي صدر گوشزد كنم كه شما و دوستانتان هنگامي كه براي جذب دختران معصوم اين مرز و بوم به سراغ آنها مي رويد هرگز به هويت واقعي خود به عنوان پادوي دست چندم بيگانگان اشاره نمي كنيد و از واژه هاي دهان پركن و گنده گويي هايي كه هرگز به آن اعتقاد نداريد براي فريب آنها استفاده مي كنيد. بنابراين كيهان وظيفه خود دانسته و مي داند كه آبشخور اصلي شما و تامين كننده منابع مالي موسسه شما را براي هوشياري دختران معصوم اين مرز و بوم فاش كند. خانم شادي صدر، لطفا به كامنت ها -اظهارنظرهاي – ذيل مصاحبه خود با راديو زمانه مراجعه كنيد. بسياري از دختركان معصوم با تندي و عصبانيت به شما تاخته اند كه چرا سعي داشته ايد از آنها براي منافع و مقاصد استعماري بيگانگان بهره گيري كنيد.
  و بالاخره، اگرچه خانم شادي صدر را به جرم اهانت و دروغ پراكني عليه كيهان قابل پي گرد قانوني مي دانم ولي از ايشان شكايتي ندارم و آرزو مي كنم، به خود آيند و باقي عمر خويش را براي مقابله با مردم مظلوم اين مرز و بوم به پاي بيگانگان نريزند، هرچند كه به قول حضرت امام(ره) وقتي آمريكا با آن يال و كوپال «هيچ غلطي نمي تواند بكند»، از دست امثال خانم شادي صدر و شيرين عبادي و … چه كاري برمي آيد؟!
  در جلسه روز يكشنبه دادگاه كيهان، چند شكايت ديگر نيز مطرح شده بود كه اگرچه مديرمسئول كيهان دلايل و اسناد مستحكمي در رد آن ارائه كرد ولي از آنجا كه اين شكايات جنبه عمومي نداشته اند، اشاره به آنها را ضروري نمي دانيم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: